HAYVANCILIK

1-ŞAHİNSAN hayvancılık branda yapıları standart parçalardan oluşur,cıvata somun bağlantılıdır ve demonte özelliği sayesinde gerektiği zaman sökülerek tekrar kurulabilir,taşınabilir,büyültülebilir.
2-Montajı kolay ve hızlı olmakla birlikte müşteri tarafndan rahatlıkla yapılabilmektedir.
3-ŞAHİNSAN yapıları galvanizli çelik borular ile yüksek mukavetli ithal polietilen branda kullanılarak üretilmektedir.
4-Yapıda kullanılan brandaların 10-15 yıl ömürlüdür.4 yıllık amortismandan dolayı vergi avantajı sağlar.
5-Branda gün ışığını içeri aldığından iç ortam daima aydınlıktır.
6-Branda ,güneşin zararlı UV ışınlarını filtreleyerek hayvanların kemik gelişimi için gerekli olan D vitamini sağlamaktadır.Bu özelliğinden dolayı kendilerini dışarıda hisseden hayvanlar ,doğal ortamda oldukları gibi yaşamakta,gezinme ihtiyaçları azalmakta ve verim artışı sağlamaktadır.
7-Branda yapılar hayvanlarınıza sağlıklı ve kaliteli bir barınma sağlarken sizede düşük yatırım ve işletme maliyeti,geniş engelsiz iç hacim ve çok amaçlı kullanım için imkan sağlar.
8-Yapılarımız birinci derece deprem koşulları dikkate alınarak 50 kg/m² rüzgar yüküne dayanıklı olarak tasarlanmıştır.
9-Bütün Çelik taşıyıcılar sıcak daldırma galvanizli malzemeler kullanılarak imal edilmiştir.
10-Bu yapıların en önemli özelliği hayvanların ihtiyacı olan temiz havayı sağlamasıdır.Yapının Yan kısımlarından temiz hava girişi sağlanarak hayvanları rahatsız etmeden içeride sürekli doğal havalandırma sağlanmaktadır.
11-Yapının yan kısımlarında kullanılan ahşap çit hayvanların yapı ile temasını keserek zarar vermelerini engellemektedir.
12-Branda yapılar kullanışlı ve defalarca sökülüp kurulabilme özelliğinde olup tüm koşullara uyum sağlamaktadır.Ayrıca sökülmesi ve taşınması sırasında zaiyat olmamaktadır.
13-ŞAHİNSAN yapılarında kuş girişlerini önlemek amacıyla açılır perdelerde ve havalandırma boşluklarında UV ışınlarına dayanıklı fileler kullanılmaktadır.
14-Yapılarımızda kullanılan çit kapıları sürgülü ve açılır şekilde imal edilip ve ihtiyaca uygun olarak kullanım kolaylığı sağlar.TAŞIYICI SİSTEM
Taşıyıcı sistem sıcak daldırma galvanizleme işlemine tabi tutulmuş boru çerçeve ve aşıklardan oluşur.Bütün bağlantılar cıvata somun bağlantılıdır.Yapı boyutlarına bağlı olarak taşıyıcı sistemi oluşturan borular ve profiller
farklılık gösterebilir.
ÇELİK İSKELET YÜZEY KORUMASI
Bütün çelik iskelet siyah borulardan imal edildikten sonra sıcak daldırma ile galvaniz kaplama işlemine tabi tutularak paslanmaya karşı üstün mukavemet sağlar.
BRANDA GÖVDE VE ALIN KAPLAMASI
İki yüzlü PVC kaplamalı polyester plastik dokumadan yapılmış ve HF (yükekfrekans) makinalarıyla eklenerek tek parça haline getirilmiş olan dış kaplama,güneşin UV ışınlarına,-30 °C ile +70 °C arasında ısıya,aşınmaya,aside
dayanıklıdır.Parlak dış yüzeyi kir,mantar,yosun barındırmaz.Katlanabilir,çürümez ve kolaylıkla tamir edilebilir.Yırtılma mukavemeti 50/kg/cm ile sert çatı kaplamalarının birçoğundan daha iyidir.Isı yalıtım direnç (K) değeri 5,0 Kcal m²h °C'dir.Bu değer sac kaplamadan iki kat daha iyidir.
AYDINLATMA
Yapının alnında ve gövdesinde kulanılan beyaz branda ışık geçirerek doğal aydınlatma sağlar.Beyaz branda ile sağlanan doğal aydınlatma,elektrik masraflarını azaltır.
HAVALANDIRMA
Yapı çevresinde gerektiğinde havalandırma boşlukları,yapıların uzun kenarlarında manuel ve elektrikli olan perdelerle yapı içerisinde doğal bir havalandırma sağlanmaktadır.
TEMEL
Müşteri tarafından hazırlanan beton bir kaidedir.Hazırlanması için gereken bilgiler ,müşteriye sipariş ile birlikte müşteriye verilir.  
1292 kez okundu